Тюрма на Лонцького

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ-МЕМОРІАЛ ЖЕРТВ ОКУПАЦІЙНИХ РЕЖИМІВ

Анонси

Семінар «Відкриті архіви для молодих науковців» 10 грудня 2019 р.

Центр Досліджень Визвольного Руху спільно з Національний музей “Тюрма на Лонцького” запрошують студентів та аспірантів до участі у науковому семінарі по роботі з архівними джерелами для написання наукових робіт. «Відкриті архіви для молодих науковців»10 грудня 2019 р.м. Львів, вул. С. Бандери, 1 Історики, дослідники та архівісти розкажуть про специфіку роботи з архівними джерелами, а також презентують нещодавно знайдені документи, які будуть цікавими для дослідників українського визвольного руху. Молоді науковці матимуть змогу під час практичних сесій поспілкуватися з експертами щодо пошуку архівних документальних матеріалів для своїх робіт, а також відкрити для себе нові напрямки

Читати далі »
«Голод-33»

22 листопада (п’ятниця) о 16.00 до роковин Голодомору у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» відбудеться вшанування пам’яті жертв Голодомору — Геноциду 1932—1933 рр. в Україні. У програмі скорботного заходу:16:00 – Панахида за жертвами Голодомору спільно із Центром військового капеланства УГКЦ.16:15 – Запалення свічок пам’яті, хвилина мовчання.16:20 – Перегляд фільму «Голод-33» — кінорежисера Олеся Янчука за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь» — перший художній фільм, який розкриває злочини сталінсько-більшовицького режиму проти народу України — штучний голод 1932—1933-х років. Запрошуємо львів’ян та гостей міста приєднатись.

Читати далі »
Вишиванка Івана Геля

17 липня відомому українському шістдесятнику, правозахиснику, історику, політв’язню, громадському діячеві Іванові Гелю виповнилося б 82 роки. Експонатом липня Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» є вишиванка, яку в далекі 1970-ті роки Івану Гелю під час його перебування в ув’язненні вишила дружина Марія. Сорочка прикрашена яскравим та колоритним орнаментом, характерним для  космацької вишиванки. Основними кольорами хрестикової вишивки є насичені оранжевий, жовтий, менше зелений кольори, на інтенсивність яких не вплинув навіть час. Іван Гель любив вишивані сорочки. В його колекції їх було декілька. Вдягаючи їх він підкреслював свою українську ідентичність та відданість справі

Читати далі »
Дні свободи та єднання: повстання у Кенгірському таборі

«Дні свободи та єднання: повстання у Кенгірському таборі». До 65-х роковин із дня придушення повстання в Кенгірському таборі системи Гулаг, 26 червня  (середа) о 16.00 в Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» відбудеться показ трисерійного документального фільму «Кенгірське повстання: 40 днів свободи». Коментуючи демонстрацію фільму наукова співробітниця музею Олександра Чура розкаже про причини та розповість про перебіг спротиву політичних засуджених у сталінських концтаборах улітку 1954 року, як знаку кризи  радянської тоталітарної системи. Дослідниця проаналізує вимоги в’язнів та реакцію табірної адміністрації. Нагадає про жорстокий силовий спосіб придушення Кенгірського повстання за допомогою танків. 

Читати далі »
«Розстрільний тиждень черешневих днів»

П’ятниця, 21 червня, 19:00 Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького»,вул. С. Бандери, 1 (вхід з вул. К. Брюллова), м. Львів До 78-х роковин масових розстрілів політв’язнів у тюрмах Західної України карально-репресивними органами Радянського Союзу наприкінці червня 1941 року літературно-мистецьке дійство «Розстрільний тиждень черешневих днів». Авторка і режисерка — поетеса Юлія Курташ-Карп. За участю Наталки Криничанки (гітара, вокал), Олександра Василюка та історичних реконструкторів із Товариства пошуку жертв війни “Пам’ять”, виконавців інструментальної музики та хореографічних композицій. Вхід вільний!

Читати далі »
Музикуймо разом у музеї!

Шановні друзі, 21 червня відбудеться Свято Музики у Львові і наш музей зареєструвався як одна із локацій, де у цей день може вільно лунати музика. Ми будемо раді всім охочим прийти до музею, щоб виконати улюблений вокальний чи інструментальний музичний твір у акустичному форматі. З огляду на музей як місце пам’яті, доречним буде виконання творів елегійного характеру. Це може бути духовна або фолк, етно чи ретро музика. Увага виконавцям фортепіанної музики: у музеї є піаніно! Заохочуємо музикантів, які шукають місце виступу долучатися до загальної програми Свята музики у Львові: fetedelamusique.lviv.ua/musician. Нехай

Читати далі »
Запрошуємо на святкування Міжнародного дня музею

Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» запрошує на заходи до Міжнародного дня музеїв під гаслом ICOM «Музеї як культурні хаби: майбутнє традицій» 16 травня, четвер15:00 – Дитяча ігротека.18:00 – «Із-за» залізної завіси»: відтворення нелегального короткохвильового приймача західних радіостанцій.19:00 – Демонстрація документального фільму «Серце матері» до 50-річчя від дня народження Георгія Гонгадзе за участі режисера В’ячеслава Бігуна, журналістки та громадської діячки Наталки Криничанки. 17 травня, п’ятниця15:00 – Дитяча ігротека.17:00 – «Із-за» залізної завіси»: відтворення нелегального короткохвильового приймача західних радіостанцій.19:00 – «З вільного/рідного світу» — презентація бобінного магнітофона та музичної колекції аудіазаписів канадських українців,

Читати далі »
Історія на весело: “Радянські” анекдоти

Запрошуємо на лекцію Олесі Ісаюк – Історія на весело: “Радянські” анекдоти. Їх збирав Рональд Рейган.За них можна було “сісти” на десять років.Не було країни “східного блоку, де б їх не існувало.Вони пережили Радянський Союз.Фрази з них стали крилатими. Це про “радянські анекдоти”. Їхня живучість має простий секрет — лаконічна форма разом з іронічним точним схопленням суті. Анекдот легко запам’ятати, його не треба записувати і переховувати. І при тому всьому розповісти анекдот уже було спротивом. За “совєтськими” анекдотами, дотепами з ПНР, “НДР-жартами” можна вивчати історію Радянського Союзу і його ж антропологію.

Читати далі »
Фільм «Небесна сотня» у «Тюрмі на Лонцького»

У середу, 20 лютого, о 16:00 Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» запрошує на перегляд документального фільму «Небесна сотня». Захід відбудеться до п’ятих роковин розстрілів учасників кількамісячної акції протесту на майдані Незалежності у Києві. Глядачі також отримають змогу ознайомитися із фотопроектом Юрія Дубленича «Мій Майдан». «Небесна сотня» – перший фільм з циклу документальних фільмів «Зима, що нас змінила». Операторами стрічки виступили Юрій Грузінов, Ярослав Пілунський, Андрій Котляр, Євген Козеко, Ігор Іванько, Ілья Єгоров, Сергій Стеценко, Юрій Дунай, Крістіан Жерєгі, Марко Супрун, Ігор Грабович, Дем’ян Колодій, а режисерами – Юлія Гонтарук та Роман

Читати далі »
Виставка «Мій Майдан» у «Тюрмі на Лонцького»

У четвер, 14 лютого, о 15.00 у виставковому просторі другого поверху Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» відбудеться відкриття фотопроекту Юрія Дубленича «Мій Майдан». Узаході, присвяченому пам’яті Героїв Небесної Сотні, візьме участь львівський гурт «Досвітні вогні». Під час Революції Гідности Юрій Дубленич працював як фотокореспондент газети «За вільну Україну плюс». Разом із тим виконував деяку роботу як рядовий учасник революції, зокрема, будучи в «Сотні Лева», чергував у прес-центрі Будинку Профспілок, згодом – в Українському домі та біля казарм внутрішніх військ (вже в 37-ій сотні Самооборони Майдану) тощо. На Майдан їздив шість

Читати далі »

Анонси

Семінар «Відкриті архіви для молодих науковців» 10 грудня 2019 р.

Центр Досліджень Визвольного Руху спільно з Національний музей “Тюрма на Лонцького” запрошують студентів та аспірантів до участі у науковому семінарі по роботі з архівними джерелами для написання наукових робіт. «Відкриті архіви для молодих науковців»10 грудня 2019 р.м. Львів, вул. С. Бандери, 1 Історики, дослідники та архівісти розкажуть про специфіку роботи з архівними джерелами, а також презентують нещодавно знайдені документи, які будуть цікавими для дослідників українського визвольного руху. Молоді науковці матимуть змогу під час практичних сесій поспілкуватися з експертами щодо пошуку архівних документальних матеріалів для своїх робіт, а також відкрити для себе нові напрямки

Читати далі »
«Голод-33»

22 листопада (п’ятниця) о 16.00 до роковин Голодомору у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» відбудеться вшанування пам’яті жертв Голодомору — Геноциду 1932—1933 рр. в Україні. У програмі скорботного заходу:16:00 – Панахида за жертвами Голодомору спільно із Центром військового капеланства УГКЦ.16:15 – Запалення свічок пам’яті, хвилина мовчання.16:20 – Перегляд фільму «Голод-33» — кінорежисера Олеся Янчука за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь» — перший художній фільм, який розкриває злочини сталінсько-більшовицького режиму проти народу України — штучний голод 1932—1933-х років. Запрошуємо львів’ян та гостей міста приєднатись.

Читати далі »
Вишиванка Івана Геля

17 липня відомому українському шістдесятнику, правозахиснику, історику, політв’язню, громадському діячеві Іванові Гелю виповнилося б 82 роки. Експонатом липня Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» є вишиванка, яку в далекі 1970-ті роки Івану Гелю під час його перебування в ув’язненні вишила дружина Марія. Сорочка прикрашена яскравим та колоритним орнаментом, характерним для  космацької вишиванки. Основними кольорами хрестикової вишивки є насичені оранжевий, жовтий, менше зелений кольори, на інтенсивність яких не вплинув навіть час. Іван Гель любив вишивані сорочки. В його колекції їх було декілька. Вдягаючи їх він підкреслював свою українську ідентичність та відданість справі

Читати далі »
Дні свободи та єднання: повстання у Кенгірському таборі

«Дні свободи та єднання: повстання у Кенгірському таборі». До 65-х роковин із дня придушення повстання в Кенгірському таборі системи Гулаг, 26 червня  (середа) о 16.00 в Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» відбудеться показ трисерійного документального фільму «Кенгірське повстання: 40 днів свободи». Коментуючи демонстрацію фільму наукова співробітниця музею Олександра Чура розкаже про причини та розповість про перебіг спротиву політичних засуджених у сталінських концтаборах улітку 1954 року, як знаку кризи  радянської тоталітарної системи. Дослідниця проаналізує вимоги в’язнів та реакцію табірної адміністрації. Нагадає про жорстокий силовий спосіб придушення Кенгірського повстання за допомогою танків. 

Читати далі »
«Розстрільний тиждень черешневих днів»

П’ятниця, 21 червня, 19:00 Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького»,вул. С. Бандери, 1 (вхід з вул. К. Брюллова), м. Львів До 78-х роковин масових розстрілів політв’язнів у тюрмах Західної України карально-репресивними органами Радянського Союзу наприкінці червня 1941 року літературно-мистецьке дійство «Розстрільний тиждень черешневих днів». Авторка і режисерка — поетеса Юлія Курташ-Карп. За участю Наталки Криничанки (гітара, вокал), Олександра Василюка та історичних реконструкторів із Товариства пошуку жертв війни “Пам’ять”, виконавців інструментальної музики та хореографічних композицій. Вхід вільний!

Читати далі »
Музикуймо разом у музеї!

Шановні друзі, 21 червня відбудеться Свято Музики у Львові і наш музей зареєструвався як одна із локацій, де у цей день може вільно лунати музика. Ми будемо раді всім охочим прийти до музею, щоб виконати улюблений вокальний чи інструментальний музичний твір у акустичному форматі. З огляду на музей як місце пам’яті, доречним буде виконання творів елегійного характеру. Це може бути духовна або фолк, етно чи ретро музика. Увага виконавцям фортепіанної музики: у музеї є піаніно! Заохочуємо музикантів, які шукають місце виступу долучатися до загальної програми Свята музики у Львові: fetedelamusique.lviv.ua/musician. Нехай

Читати далі »
Запрошуємо на святкування Міжнародного дня музею

Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» запрошує на заходи до Міжнародного дня музеїв під гаслом ICOM «Музеї як культурні хаби: майбутнє традицій» 16 травня, четвер15:00 – Дитяча ігротека.18:00 – «Із-за» залізної завіси»: відтворення нелегального короткохвильового приймача західних радіостанцій.19:00 – Демонстрація документального фільму «Серце матері» до 50-річчя від дня народження Георгія Гонгадзе за участі режисера В’ячеслава Бігуна, журналістки та громадської діячки Наталки Криничанки. 17 травня, п’ятниця15:00 – Дитяча ігротека.17:00 – «Із-за» залізної завіси»: відтворення нелегального короткохвильового приймача західних радіостанцій.19:00 – «З вільного/рідного світу» — презентація бобінного магнітофона та музичної колекції аудіазаписів канадських українців,

Читати далі »
Історія на весело: “Радянські” анекдоти

Запрошуємо на лекцію Олесі Ісаюк – Історія на весело: “Радянські” анекдоти. Їх збирав Рональд Рейган.За них можна було “сісти” на десять років.Не було країни “східного блоку, де б їх не існувало.Вони пережили Радянський Союз.Фрази з них стали крилатими. Це про “радянські анекдоти”. Їхня живучість має простий секрет — лаконічна форма разом з іронічним точним схопленням суті. Анекдот легко запам’ятати, його не треба записувати і переховувати. І при тому всьому розповісти анекдот уже було спротивом. За “совєтськими” анекдотами, дотепами з ПНР, “НДР-жартами” можна вивчати історію Радянського Союзу і його ж антропологію.

Читати далі »
Фільм «Небесна сотня» у «Тюрмі на Лонцького»

У середу, 20 лютого, о 16:00 Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» запрошує на перегляд документального фільму «Небесна сотня». Захід відбудеться до п’ятих роковин розстрілів учасників кількамісячної акції протесту на майдані Незалежності у Києві. Глядачі також отримають змогу ознайомитися із фотопроектом Юрія Дубленича «Мій Майдан». «Небесна сотня» – перший фільм з циклу документальних фільмів «Зима, що нас змінила». Операторами стрічки виступили Юрій Грузінов, Ярослав Пілунський, Андрій Котляр, Євген Козеко, Ігор Іванько, Ілья Єгоров, Сергій Стеценко, Юрій Дунай, Крістіан Жерєгі, Марко Супрун, Ігор Грабович, Дем’ян Колодій, а режисерами – Юлія Гонтарук та Роман

Читати далі »
Виставка «Мій Майдан» у «Тюрмі на Лонцького»

У четвер, 14 лютого, о 15.00 у виставковому просторі другого поверху Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» відбудеться відкриття фотопроекту Юрія Дубленича «Мій Майдан». Узаході, присвяченому пам’яті Героїв Небесної Сотні, візьме участь львівський гурт «Досвітні вогні». Під час Революції Гідности Юрій Дубленич працював як фотокореспондент газети «За вільну Україну плюс». Разом із тим виконував деяку роботу як рядовий учасник революції, зокрема, будучи в «Сотні Лева», чергував у прес-центрі Будинку Профспілок, згодом – в Українському домі та біля казарм внутрішніх військ (вже в 37-ій сотні Самооборони Майдану) тощо. На Майдан їздив шість

Читати далі »